BSPSH

BSPSH DHE BSPK SË BASHKU ME NJË MARRËVESHJE BASHKËPUNIMI

BSPSH DHE BSPK SË BASHKU ME NJË MARRËVESHJE BASHKËPUNIMI

Më datë 13.01.2014 në selinë e Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Shqipërisë u nënshkrua marrëveshja e bashkëpunimit të BSPSH…

More...

BSPSH i akordon  Kryeministrit Berisha Medaljen e Lartë “Nderi i Sindikalizmit Shqiptar”

More...
100 vjet Shtet Shqiptar

100 vjet Shtet Shqiptar

Shqipëri - Festohet 100 vjetori i pavarësisë

More...
Dekorimi i 4 sindikalistëve të BSPSH ...

Dekorimi i 4 sindikalistëve të BSPSH ...

Më datë 15 Maj 2012 , Presidenti i Republikës , z. Bamir Topi dekoroi me Medaljen “Pishtari i Demokracisë “…

More...
Një filozofi që qëndron aktuale...

Një filozofi që qëndron aktuale...

Popullit, zot të fateve të tij, popullit, të aftë të mendojë, i ka hije të luftojë jo me armë, por…

More...
Dekorimi i BSPSH-së

Dekorimi i BSPSH-së

Presidenti Topi dekoron Bashkimin e Sindikatave të Pavarura të Shqipërisë me “Medaljen e Artë të Shqiponjës” për kontribut te çmuar…

More...
20 vjet BSPSH

20 vjet BSPSH

Image taken from the movie "The Kingdom"

Me date 16 Shkurt u festua 20 - vjetori i Bashkimit të Sindikatave të Pavarura te Shqipërisë

More...
Protestë e Minatorëve

Protestë e Minatorëve

Image taken from the movie "Transformers"

Protestë me Minatorët e Minjerës së Selenicës në Vlore

More...
Takim i përzëmërt miqsh

Takim i përzëmërt miqsh

Z.Les Valesa Presidenti i pare dhe themeluesi i Solidarnosit, si dhe President i shtetit Polak në një takim të përzëmërt…

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2010 JoomlaWorks, a business unit of Nuevvo Webware Ltd.
1 Mblidhet Asambleja Kombëtare, miratohet platforma politike, social-ekonomike e Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Shqipërisë për 4-vjeçarin 2017-2021 në kuadrin e zgjedhjeve parlamentare 21130
2 Hapet fushata e zgjedhjeve në SPMSH 17290
3 Trepçe/ Nderim i veçantë për SPMSH dhe liderin e saj Gëzim Kalaja 14012
4 Presidenti i BSPSH i ftuar nderi në aktivitetin e zhvilluar nga Konfederata Turke “MEMURSEN” 8851
5 Pas kthimit nga Bosnje Hercegovina, mblidhet Këshilli Kombëtar 8669
6 Bosnje Hercegovinë, mblidhet Forumi Rajonal i Sindikatave të Shëndetësisë, takimi tjetër në Shqipëri 8298
7 Zhvilloi punimet Konferenca Kombëtare e Sindikatës së Pavarur të Minatorëve të Shqipërisë 8774
8 Gjeorgji, mbahet Konferenca e Komitetit të Gruas së PERC 8491
9 Dialog i hapur për përmirësimin e kushteve të punës 8312
10 Presidenti i BSPSH Gëzim Kalaja dhe përfaqësuesit e sindikatave egjiptiane takohen me ministrin Blendi Klosi 8106
11 Pas shumë negociatave dhe grevës paralajmëruese një orëshe arrihet Marrëveshja 8932
12 7 Tetor- Në Ditën Botërore të Punës së Denjë 8513
13 Ohër, mbahet seminari rajonal organizuar nga EZA 8309
14 Mbahet Kongresi i Dytë i “industriAll Europe” 8862
15 BSPSH pjesë e projektit të SIMA në Lisbonë të Portugalisë 8667
16 Tiranë, Presidenti i BSPSH takohet me Sekretarin e Përgjithshëm të “industriAll Europe” 8401
17 Seminar mbi median dhe përputhshmërinë me parimet e mbrojtjes së të dhënave 8469
18 Seminar i përbashkët i SIMA Portugali dhe BSPSH 9379
19 Ne daten 26 Mars 2016 BSPSH organizoi 25 vjetorin e themelimit te saj 9738
20 BSPSH e pranishme në 25-vjetorin e Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Kosovës 9408
21 Turqi, marrëveshje mes BSPSH, Konfederatës së Sindikatave turke HAK-IS dhe BSP Kosovë 9190
22 Mblidhet Këshilli Kombëtar, miratohet analiza 6-mujore e veprimtarisë së strukturave sindikale të BSPSH-së 8488
23 TV”, skaner politikës dhe sindikalizmit në Shqipëri 9162
24 Lezhë, BSPSH dhe SPILT dhe kompania “Mali” firmosin kontratën kolektive !!! 8978
25 Prezantim dinjitoz i BSPSH, Belgjikë mbahet takimi i komitetit të grave të PERC 8416
26 Gjeorgji, Presidenti i BSPSH në aktivitetin e PERC , Shkolla Verore PERC 19-21 Tetor 2015 8478
27 Fushë- Arrëz, protestë model e Sindikatës së Pavarur të Minatorëve të Shqipërisë. Punonjësit e minierave dhe fabrikës së pasurimit në shesh, kërkojnë rifillimin e punës 9129
28 Fushata Count Us In dhe Fushata " Get Organised " Youth Platform me mbeshtetj te Sindikatave Suedeze ( Union to Union ) dhe ITUC 9238
29 "Shqipëria dhe Europa, 25 vite nga rënia e komunizmit” 8538
30 Bullgari, mbahet forumi rajonal i sindikatave të shëndetësisë dhe kujdesit social 8787
31 BSPSH, protesta e dytë në Shkodër 8480
32 Presidenti i BSPSH përshëndeti takimin rajonal të ekspertëve ekonomikë 8424
33 Përfaqësuesit e BSPSH në Kongresin e 13 të HAK-IS 8760
34 Siguria dhe shëndeti në punë në miniera, seminar i SPMSH me Konfederatën Botërore të Sindikatave 9369
35 BSPSH mbledh Këshillin Kombëtar, kërkon mbledhjen urgjente të Këshillit Kombëtar të Punës ku të jetë i pranishëm dhe Kryeministri Edi Rama 8913
36 Tiranë/ Përfaqësuesi i AFL-CIO takohet me drejtuesit e BSPSH 9153
37 BSPSH mbeshtet fushaten e ITUC - COUNT US IN 8945
38 Mblidhet Këshilli Kombëtar i Punës 10636
39 18 shkurt 2015/ Mblidhet Këshilli Kombëtar. BSPSH solidarizohet me Konfederatën Botërore të Sindikatave (ITUC) për të drejtën e grevës 8746
40 06.12.2014 - Këshilli Kombëtar i BSPSH u deklarua kunder rritjes se cmimit te energjise elektrike 9123
41 KALAJA: RAMA MBAJ ANGAZHIMET, REFLEKTO OSE LARGOHU 9297
42 Minatorët 55 vjeç në pension 9454
43 Tryeza për energjinë, opozita mbështetje të plotë protestave të BSPSH-së 9432
44 Mblidhet Aktivi i BSP Tiranë 8862
45 Shkodër, BSPSH dy takime për çmimin e energjisë 9252
46 Mblidhet Këshilli Kombëtar - Kalaja: Çmimi i energjisë, Qeveria të dialogojë me BSPSH-në 9165
47 RAPORTI I PRESIDENTIT GËZIM KALAJA NË KONGRESIN E 6-të TË BASHKIMIT TË SINDIKATAVE TË PAVARURA TË SHQIPËRISË 10435
48 Mblidhet Kongresi i 3-të i Konfederatës Botërore të Sindikatave 11184
49 Festohet 22 marsi, dita e rinisë së BSPSH dhe e fitores së demokracisë në Shqipëri 9901
50 Protesta e Autoveturave 8+1 10590

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

 • «
 •  Start 
 •  Prev 
 •  1 
 •  2 
 •  Next 
 •  End 
 • »

Mblidhet Asambleja Kombëtare, miratohet platforma politike, social-ekonomike e Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Shqipërisë për 4-vjeçarin 2017-2021 në kuadrin e zgjedhjeve parlamentare

Mblidhet Asambleja Kombëtare, miratohet platforma politike, social-ekonomike e Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Shqipërisë për 4-vjeçarin 2017-2021 në kuadrin e zgjedhjeve parlamentare

Platforma i është dërguar partive politike B.S.P.SH-ja si një ndër konfederatat më të mëdha sindikale në vendin tonë që prej themelimit ka dhënë dhe jep kontributin e saj në zhvillimin e proçeseve demokratike, në garantimin e të drejtave dhe lirive themelore të njeriut duke i konsideruar reformat të domosdoshme për përparimin ekonomik të vendit, për të realizuar dhe për të përshpejtuar objektivat e integrimit të Shqipërisë në BE. Parimi themelor i veprimtarisë së B.S.P.SH-së ka qënë...

AlbanianEnglish (United Kingdom)

Të rejat e BSPSH

Mblidhet Asambleja Kombëtare, miratohet …

Mblidhet Asambleja Kombëtare, miratohet platforma politike, social-ekonomike e Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Shqipërisë për 4-vjeçarin 2017-2021 në kuadrin e zgjedhjeve parlamentare

Platforma i është dërguar partive politike B.S.P.SH-ja si një nd...

Hapet fushata e zgjedhjeve në SPMSH

Hapet fushata e zgjedhjeve në SPMSH

Mblidhet Konferenca  e 7-të e Sindikatës së Pavarur të Min...

Ratifiko Konventen e ILO C190

 

Partneret

afl-cio-partner Faqja elektronike në internet e Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Shqipërisë mundesohet falë mbështetjes financiare të Qëndrës së Solidaritetit të Sindikatave Amerikane AFL-CIO.


ituc logo2BSPSH eshte anetare e ITUC

Gazeta Sindikalisti

Connect with us

 • fbBSPSH
 • fbRrjeti Rinor
 • tw
 • rss
 • in

Contact us

 • Add:Rruga e Kavajes, Ish - Ndermarrja Gjeologjike
  Tirane,
  Albania
 • Tel: +355 4 2 472154
 • Tel: +355 4 2 227579
 • Email:info@bspsh.org.al
You are here Home Rreth BSPSH AKTIVITETE